• 28 kwietnia, 2020
  • admin
  • 0

Ze względu na konieczność wdrożenia pracy zdalnej wiele firm poszukuje rozwiązania na efektywne udostępnienie swoich dysków sieciowych dla pracowników zdalnych. Jednak bardzo często dostęp do zasobów firmy poprzez Internet nie działa poprawnie ze względu na niewystarczające łącza sieciowe w prywatnych domach, firmach oraz brak odpowiednich zasobów. W tym wpisie poruszymy kwestię naszej chmury która pozwala na uruchomienie dysków sieciowych niezależnych od zasobów Państwa firmy oraz nie wymagających od pracowników szybkiego łącza internetowego.

Szybkie działanie bez względu na łącze internetowe

Dyski chmurowe od SupportIT pozwalają na natychmiastowe otwieranie nawet dużych plików przy wolnym połączeniu z Internetem co więcej można je otwierać nawet przy braku takiego połączenia. Jak to działa? Odpowiedzią jest odpowiednia synchronizacja – kopia danych może być przechowywana na każdym komputerze użytkownika. Aplikacja chmurowa monitoruje zmiany w plikach i niezwłocznie aktualizuje pliki na wszystkich komputerach. Taka optymalizacja znacznie przyspiesza pracę. Jeśli został zmodyfikowany tylko niewielki fragment pliku to tylko on zostanie przesłany. 

Chmura bez Internetu 

W obecnej sytuacji często występują awarie w dostępie do sieci na łączach domowych których naprawa również jest wydłużona. Czy oznacza to więc że awaria Internetu oznacza że Twój pracownik nie będzie mógł pracować? Nasza chmura jest przygotowana na taką ewentualność pracownik może normalnie otworzyć dysk chmurowy i wykonywać pracę gdyż jego kopia jest na komputerze. Po przywróceniu połączenia z siecią dysk automatycznie prześle zmiany w plikach oraz pobierze te dokonane przez innych użytkowników. 

Nie musisz pobierać całego dysku 

Wdrożenie chmury nie oznacza że nagle pracownicy muszą pobrać wszystkie zasoby na swój komputer mogą określić jakie dokumenty potrzebują mieć offline a jakich nie chcą przechowywać na komputerze. Samo pobieranie również odbywa się stopniowo w tle, a pracownik od razu może korzystać z chmury widząc wszystkie pliki. Jeśli danego pliku nie ma pobranego a zostanie otwarty to aplikacja chmurowa od razu go pobierze zatrzymując na ten czas pobieranie innych. Cały proces najczęściej trwa kilka sekund. 

Prosta obsługa 

Rozwiązania chmurowe i stosowane w nich technologie mogą wydać się skomplikowane jednak od strony użytkowania takich aplikacji wygląda jak przeglądanie zwykłych plików na komputerze. Użytkownik nie musi nawet zdawać sobie sprawy że pracuje w chmurze wszystkie te inteligentne mechanizmy działają za niego w tle, bez konieczności ręcznej konfiguracji. 

Całkowicie zdalne wdrożenie 

Oferujemy całkowicie zdalne wdrożenie chmury w Państwa firmie od przegrania danych z serwera do chmury po instalacje na komputerach użytkowników i wprowadzenie każdego z nich. Jak działa nasze wsparcie zdalne? Dzwonimy do użytkownika, łączymy się do komputera lub serwera za pomocą naszego programu i wykonujemy wdrożenie. O tym jak działa nasz program do pomocy zdalnej przeczytacie w wpisie Jak wygląda pomoc zdalna w SupportIT. 

Bezpłatna wersja dla naszych klientów 

W ramach wsparcia naszych Klientów w tym trudnym okresie oferujemy Im bezpłatną wersję naszej chmury, która posiada pełne funkcjonalności wersji pełnej -jedynym ograniczeniem jest miejsce na dysku. Dzięki temu każdy nasz Klient może w bezpieczny sposób wdrożyć pracę zdalną w swojej firmie, jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem naszej chmury zachęcamy do kontaktu.  

Firmowa chmura od SupportIT 

Współdzielenie plików 

Podstawową funkcjonalnością naszej chmury jest współdzielenie plików w zespołach a także łatwe i bezpieczne udostępnianie ich klientom bez względu na ich wielkość. Jest to szczególnie użyteczna funkcja, gdy wielkość pliku nie pozwala na przesłanie ich mailem a należy je przekazać w bezpieczny sposób. 

Wideokonferencje 

Nasza chmura pozwala na tworzenie bezpiecznych wideokonferencji, chatów głosowych oraz tekstowych. Pozwala to na efektywną pracę zdalną oraz prowadzenie spotkań firmowych online w zespole pracowników jak i z klientami nie posiadającymi konta. Chat można udostępnić za pomocą specjalnego linku zabezpieczonego hasłem. 

Niski koszt 

Opis zaawansowanych funkcjonalności oraz możliwości dysku chmurowego może sugerować że jest to kosztowna usługa dedykowana dla dużych firm. Nic bardziej mylnego – rozwiązania chmurowe są bardzo popularne wśród małych i średnich firm. Koszt utrzymania firmowej chmury dla niewielkiej firmy są minimalne.  

Skalowalność 

Usługa jest w pełni skalowalna a co za tym idzie to Państwo określają ile miejsca potrzebują – świadczymy w tym zakresie pełne doradztwo wraz z analizą plików jakie mają zostać przeniesione. W każdej chwili istnieje możliwość zwiększenia lub zmniejszenia Państwa chmury a co za tym idzie kosztów. 

Aplikacje mobilne

Dysk chmurowy posiada dedykowaną  aplikacje na komputery z systemem Windows, Mac oraz Linux a także na telefony i tablety z systemami Android i iOS. Istnieje też możliwość korzystania z dysku za pośrednictwem przeglądarki internetowej bez konieczności instalowania żadnego oprogramowania. 

Wysoka dostępność 

Chmura jest odporna na awarie gdyż kopia danych jest na komputerach pracowników. Dodatkowo korzystamy z rozproszonej infrastruktury, która pozwoliła nam w ubiegłym roku zapewnić dostępność usługi  na poziomie ponad 99,97% czasu. 

Bezpieczeństwo 

W kontekście lokowania danych firmowych w usłudze internetowej istotną kwestią jaką należy poruszyć jest bezpieczeństwo danych oraz zgodność z przepisami.  Jako firma zajmująca się bezpieczeństwem IT wprowadzamy w naszych usługach szereg rozwiązań zapewniającym wysoki standard zabezpieczeń. Połączenie z chmurą jest szyfrowane 4096 bitowym kluczem a dostęp zabezpieczony przez szereg rozwiązań, które uniemożliwiają podszywanie się i ataki sieciowe. Chmura zapewnia również backup, z którego można przywrócić odpowiednią wersję pliku usuniętego, uszkodzonego lub zmodyfikowanego. 

Polska infrastruktura 

Nasza infrastruktura jest w całości zlokalizowana na terenie Polski, co jest wymagane przy przetwarzaniu danych osobowych niejawnych oraz poufnych. Posiadamy serwery w największych centrach danych w Polsce które spełniają najwyższe europejskie i krajowe standardy bezpieczeństwa.  

Zgodność z RODO 

Na dyskach firmowych bardzo często przechowywane są dane osobowe a co za tym idzie należy posiadać odpowiednie dokumenty potwierdzające ich należyte zabezpieczenie. Posiadamy kompletną dokumentacje bezpieczeństwa naszych usług, a zawarte z nami umowy są w pełni zgodne z regulacjami prawnymi w tym zakresie.   

Bezpłatna konsultacja i wycena 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji w kierunku wdrożenia rozwiązań chmurowych w Państwa organizacji oraz wyceny.