• 30 marca, 2021
  • admin
  • 0

Każdy przedsiębiorca – prowadzący duży biznes lub mały lokalny warsztat doskonale o tym wie, że w obecnych czasach niezbędne są różnego rodzaju systemy informatyczne. Stopień ich zaawansowania zależy w głównej mierze od tego, jak duża jest firma, w jakiej branży działa i ilu pracowników zatrudnia.

Z takich usług wsparcia informatycznego korzystają przede wszystkim firmy, które dostrzegły w modelu outsourcingu szansę na zoptymalizowanie kosztów działalności oraz możliwości większego zaangażowania się w inne procesy w firmie. Zamiast zatrudniać specjalistów na pełen etat, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług SupportIT.

Jakie są największe korzyści outsourcingu IT?

Obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności biznesowej to jedna z głównych przyczyn, dla której przedsiębiorstwa decydują się na outsourcing IT. Zewnętrzna firma informatyczna umożliwia zrezygnowanie z zatrudniania pracowników na pełen etat i rozbudowywania kolejnego działu. Bardzo często model rozliczania ostatecznie również okazuje się korzystniejszy – choćby rozliczanie zadaniowe. Firma informatyczna będzie również dysponowała fachową kadrą specjalistów poszczególnych technologii.

Gwarancja bezpieczeństwa i ciągłości działania to kolejne zalety supportu IT. Zespoły wsparcia w firmach informatycznych tworzą fachowcy, którzy gotowi są udzielić pomocy telefonicznie lub zdalnie przez Internet w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu szybko rozwiązywany jest aktualny problem.

Usługi informatyczne dla firm zapewniają dostęp do najnowszych technologii, wiedzy, know-how. Polegając na specjalistach z branży IT, otrzymujesz często gotowe rozwiązania w zakładanym budżecie bez konieczności zagłębiania się w wymagania techniczne czy problemy z integracjami.

Co jeszcze zyskamy na współpracy z SupportIT?

Zespół SupportIT może pochwalić się współpracą z szerokim gronem Klientów, zyskujemy doświadczenie praktycznie w każdej branży, a dodatkowe szkolenia dziedzinowe pozwalają aktualizować zaawansowaną wiedzę technologiczną.

Podsumowując, przedstawiliśmy wiele korzyści wynikających ze współpracy z profesjonalną firmą informatyczną. Nie należy jednak obawiać się kosztów – usługi w tej chwili „szyte są na miarę”, co oznacza, że możemy skorzystać z wybranych dla siebie usług – backup danych, zarządzanie siecią komputerową, administracja serwerami, wsparcie użytkowników, helpdesk. Tak elastyczny model pozwala idealnie dostosować usługi IT do swoich potrzeb.